פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית

ראש התוכנית: ד"ר הילית אראל ברודסקי

יו"ר אקדמי: פרופ' משה הלוי ספירו

תאריך פתיחת שנה"ל תשפ"ה: 5.11.24


ההרשמה לשנה"ל תשפ"ה (2024-2025) הסתיימה. המעוניינים להצטרף לרשימת המתנה מוזמנים לפנות ליחידה ללימודי המשך: cont.education@biu.ac.il


שיחה לעת לילה עם הפסיכואנליטיקאי ד"ר יוסי טריאסט, 8.5.24 - לצפיה בהקלטת המפגש


שיחה לעת לילה עם הפסיכואנליטיקאית פרופ' דנה אמיר, 24.1.24 - לצפיה בהקלטת המפגש


לזכור את המחויבות לטוב - (גם) בעקבות השבעה באוקטובר - ערב עיון עם פרופ' חנוך בן פזי, 28.11.23 - לצפיה בהקלטת המפגש


התוכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית מבוססת על תפיסה פלורליסטית תיאורטית וטכנית בפסיכואנליזה. בליבת התוכנית למידה מעמיקה של התיאוריות המרכזיות ומושגי היסוד בפסיכותרפיה פסיכואנליטית. הריבוי והשונות יספקו מצע תיאורטי וקליני לתלמידנו ויסייעו להם למצוא את הקול האישי והמקצועי ה"נכון" עבור כל אחד ואחת מהם בתהליך התהוותם כפסיכותרפיסטים.

התוכנית התלת-שנתית לפסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית הוקמה בשנת 1986 על ידי ד"ר נעמי אברמוביץ ז"ל, מחלוצות המגמה הקלינית בבית הספר לעבודה סוציאלית ע"ש לואיס וגבי וייספלד באוניברסיטת בר-אילן. 

למידע נוסף על התוכנית שלחו לנו הודעה דרך דף צור קשר

אוכלוסית היעד ותנאי הקבלה לתכנית פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית:

  • עובדים סוציאליים בעלי תואר שני טיפולי ושנתיים ניסיון לפחות בעבודה טיפולית במסגרת בריאות הנפש, לאחר קבלת התואר השני, כמפורט בהמשך.
  • פסיכולוגים קליניים, חינוכיים, רפואיים ושיקומיים מומחים או מתמחים, קרימינולוגים קליניים - בעלי שנתיים ניסיון לפחות בעבודה  טיפולית במסגרת בריאות הנפש. הוועדה תשקול מידי שנה קבלה של מועמדים מתחומים אלו.
  • רופאים בעלי תואר מומחה בפסיכיאטריה או מתמחים בפסיכיאטריה, לאחר שנתיים של התמחות ושנתיים בקורס לפסיכותרפיה במסגרת לימודי המשך ברפואה עם ניסיון מקצועי בפסיכותרפיה באוריינטציה דינאמית במשך שנה אחת לפחות.
  • בעלי תואר שני ממוסד המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה בתחומים האלה: טיפול באמנות / טיפול בתנועה / טיפול במוסיקה, בעלי ניסיון קליני מוכח ומשמעותי (של שנתיים לפחות בעבודה טיפולית במסגרת בריאות הנפש לאחר התואר השני). הוועדה תשקול מידי שנה קבלה של מועמדים מתחומים אלו לתוכנית לימודי הפסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית בבר-אילן.

התנסות במסגרת של בריאות הנפש: שנתיים התנסות במסגרת של בריאות הנפש (כמפורט בהמשך), כאשר לפחות חצי מהתקופה הנ"ל רצוי שתתקיים במסגרת אשפוזית. אין תחליף לקריטריון זה ולא ניתן להשלימו במהלך הלימודים בתוכנית, להוציא מקרים יוצאים מן הכלל שבהם המועמד עובד בזמן ההרשמה כשנה שלמה במסגרת פסיכיאטרית אשפוזית. פירוט נוסף על מסגרת בריאות הנפש

טיפול אישי: ועדת הקבלה מעניקה משקל משמעותי ועדיפות למועמדים שהיו או שנמצאים בטיפול פרטני באוריינטציה דינמית.

ריאיונות: המועמדים שימצאו מתאימים ללימודי פסיכותרפיה פסיכואנליטית, יוזמנו לראיונות אישיים והקבלה לתוכנית תיעשה על סמך הראיונות והערכת ועדת ההוראה.

מבנה התוכנית ותוכנית לימודי פסיכותרפית בגישה פסיכואנליטית בבר-אילן:*

תוכנית לימודי פסיכותרפיה פסיכואנליטית הינה תלת-שנתית (בנסיבות יוצאות דופן ועדת ההוראה רשאית להמליץ על הארכת משך הלימודים). הלימודים מתקיימים אחת לשבוע, בימי שלישי בשעות 8:45 – 16:00. שעות הלימוד עשויות להשתנות בתוך מסגרת זמנים זו משנה לשנה ומסימסטר לסימסטר. סה"כ כ-650 שעות שנתיות במהלך שנות הלימוד.

הלימודים כוללים סמינר קליני בכל שנה, קורסים תיאורטיים והדרכה אישית. חלה חובת נוכחות בכל ההרצאות והסמינרים המועברים במסגרת התוכנית ללימודי פסיכותרפיה פסיכואנליטית. נוסף על כך, מתקיימות מפעם לפעם הרצאות של מרצים אורחים, המוקדשות לנושאים שונים ומגוונים. ההשתתפות בהרצאות אלו היא חובה. אי-עמידה בחובת הנוכחות עשויה לגרור אחריה חזרה על לימודי קורס ו/או אי-סיום הלימודים בהתאם לשיקול דעתה של וועדת ההוראה ובהתאם לנסיבות.

ועדת ההוראה ממנה בכל שנה טיוטר המלווה את הקבוצה לאורך שלוש שנות הלימוד. הטיוטר פוגש את הקבוצה לפחות פעמיים במהלך השנה, בדרך כלל על חשבון חלק מיום הלימודים. מטרת מפגשים אלו היא לאפשר התבוננות על התהליך האישי והקבוצתי של הקבוצה וקבלת משוב על מהלך הלימודים. ההשתתפות במפגשים אלו הינה חובה.

התוכנית מוכרת על ידי האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה ועל ידי האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית מיסודו של ד"ר יוסי הדר ז"ל. הקבלה האישית לאיגודים אלו היא על סמך הקריטריונים המקובלים באיגודים עצמם.

מערכת שעות

תכני הקורסים

פירוט על הדרכה וטיפול אישי

* לימודי פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית 

מטלות תוכנית לימודי פסיכותרפיה פסיכואנליטית וועדת ססטוס

סגל ההוראה של תוכנית לימודי פסיכותרפיה פסיכואנליטית ומדריכים:

ועדת הוראה: ד"ר הילית אראל ברודסקי; עומר דרור; אלי הימן; אלחנדרה שטרנשיין; מיקי תודר

סגל ההוראה בתוכנית

רשימת מדריכי התוכנית

רשימת חברי הסגל והמדריכים של תוכנית לימודי פסיכותרפיה פסיכואנליטית בבר-אילן מתעדכנת מעת לעת.

שכר הלימוד של תוכנית לימודי פסיכותרפיה פסיכואנליטית בבר-אילן:

מרכיבי שכר הלימוד: 36,200 ₪ + 200 ₪ דמי הרשמה

שנה א': 13,000 ₪ + 200 ₪ דמי הרשמה

שנה ב': 13,000 ₪ 

שנה ג': 10,000 ₪ 

שכר הלימוד לא כולל את התשלום עבור הדרכה המתבצע ישירות למדריך האישי (300 ש"ח לשעה, כולל מע"מ).

המתקבלים ישלמו מקדמה של 25% משכר הלימוד של השנה הראשונה.

שכר הלימוד יתחלק לארבעה תשלומים צמודים למדד יוקר המחייה, יולי מידי שנה.


למידע נוסף על התוכנית שלחו לנו הודעה דרך דף צור קשר

 gradhat

לעומדים בהצלחה בדרישות התוכנית תוענק תעודה המאשרת סיום לימודים בתוכנית לפסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית, מטעם היחידה ללימודי המשך של ביה"ס לעבודה סוציאלית ע"ש לואיס וגבי וייספלד, אוניברסיטת בר-אילן.

hand-emoji

תוכנית לימודי פסיכותרפיה פסיכואנליטית בבר אילן מוכרת ע"י האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית.

 hand-emoji

תוכנית לימודי פסיכותרפיה פסיכואנליטית בבר אילן מוכרת ע"י האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה.

facebook