מגמת שילוב אמצעים אומנותיים בטיפול

מגמה באוריינטציה טיפולית הנועדה להכשיר עובדים סוציאליים בשילוב אומנויות בעבודתם הטיפולית, פרטנית או קבוצתית, תוך הקניית ידע תיאורטי ומעשי בתחום, התנסות באמצעים האומנותיים, כגון דרמה, צילום, ציור, ביבליותרפיה, היוצרת חויה מיוחדת וייחודית והרחבת המחקר בתחום.

המגמה מיועדת לעובדים סוציאליים המעוניינים להרחיב הן את השפה הטיפולית למקומות מעניינים ומגוונים והן את ארגז הכלים המקצועי בכלי התערבות של אומנות ולשלבם בעבודה הטיפולית בשדה.

תוכנית הלימודים מורכבת מסמינריונים ופרקטיקומים, קורסים ייחודיים למגמה וקורסי מחקר. הלמידה היא בקבוצות קטנות תוך התנסות באמצעים האומנותיים.

הסטודנטים במגמה יכולים לבחור במסלול עם עבודת מחקר (תזה) או ללא עבודת מחקר. מספר הקורסים בכל אחד מהמסלולים שונה, אך בשני המסלולים יש הקפדה על הקניית מיומנויות וידע ועל העשרת הסטודנטים. מרחיבים את המומחיות שלהם בתחום מקצועי שהם בוחרים דרך ביצוע המחקר.

צוות המרצים במגמת שילוב אמצעים אומנותיים בטיפול כולל אנשי טיפול המשלבים בין הפרקטיקה לאמצעים ה אומנותיים השונים בעבודתם היומיומית ובעלי ניסיון בהוראה.

הקורסים בעבודה סוציאלית מתקיימים בימי רביעי (יום לימודים מלא). נוסף על כך יש ללמוד אנגלית בעבור מי שלומד במסלול עם תזה ולימודי יסוד ביהדות. קורסי יסוד ביהדות ניתנים במתכונת פרונטלית או מתוקשבת. קורסי אנגלית נלמדים במתכונת פרונטלית ולא בהכרח נלמדים בימי רביעי.

מסיימי מגמה זו, אשר ירצו להמשיך ללימודי פסיכותרפיה פסיכואנליטית ביחידה ללימודי המשך של ביה"ס לעבודה סוציאלית בבר-אילן, יוכלו להגיש את מועמדותם בתנאים הבאים (המחייבים את כלל המועמדים לתוכנית זו): שנתיים ניסיון לפחות בעבודה טיפולית במסגרת בריאות הנפש (מרפאה או בית חולים), לאחר קבלת התואר השני, בליווי הדרכה שבועית של עו"ס קליני או של פסיכולוג קליני.

המגמה אינה מכשירה מטפלים באומנות, אינה מורשה על ידי יה״ת (האגודה הישראלית לטיפול באמנות), או מקנה אפשרות לרישום כמטפלים באומנויות.

ההרשמה למגמת שילוב אמצעים אומנותיים בטיפול לשנה"ל תשפ"ה (2025-2024) מתקיימת בתאריכים 11.2.24 - 30.4.24

 

מערכת שעות לשנה"ל תשפ"ד (2024-2023) - מגמת שילוב אמצעים אומנותיים בטיפול - מעודכן ליולי 2023

תקצירי קורסים לשנה"ל תשפ"ד (2024-2023) - מגמת שילוב אמצעים אומנותיים בטיפול

עיון בסילבוסים המלאים בקטלוג הקורסים