הילה שפנגנטל

שנת סיום התואר
2019
מקום עבודה
המחלקה לשירותים חברתיים בנתניה ובעמותת 'עמך' - המרכז הישראלי לתמיכה נפשית וחברתית בניצולי השואה והדור השני
תפקיד
עובדת סוציאלית ומדריכת סטודנטים
תחומי לימוד
בוגרת התואר הראשון בביה"ס לעבודה סוציאלית בבר-אילן (2013); מוסמכת התואר השני בביה"ס לעבודה סוציאלית בבר-אילן (2019), בוגרת התוכנית לטיפול בילדים ונוער בגישה פסיכודינמית, היחידה ללימודי המשך, ביה"ס לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת בר אילן (2017)

תפקידי במסגרת עבודתי כעובדת סוציאלית

במחלקה לשירותים חברתיים אני עובדת כעו"ס ילדים בסיכון בתכנית "בשביל המיטיב", תכנית פיילוט של משרד הרווחה שעובדת עם משפחות בקצה רצף הסיכון. ב'עמך' אני עובדת ביחידת טיפולי הבית שדואגת לטיפולים נפשיים לניצולי שואה.

מעט על עבודתי כעובדת סוציאלית

כעו"ס ברווחה אני עובדת עם משפחות בקצה רצף הסיכון, כלומר משפחות שבהן ילדים הוצאו מהבית למסגרות חוץ-ביתיות או שנמצאים על סף הוצאה מהבית וההורים מגיעים עם רקע של טראומות מרובות, התמכרויות חולי פיזי ו/או נפשי ועוד. אנו בונים תוכנית טיפול אינטנסיבית יחד עם ההורים על מנת לאפשר למשפחה הזדמנות לשינוי אמיתי ושיפור התפקוד המשפחתי הן מבחינת הקשר בין ההורים לילדיהם והן מבחינת המצב הנפשי, הרגשי, התעסוקתי/התפתחותי והאישי של כל אחד מבני המשפחה.
כמטפלת ביחידת טיפולי הבית בעמותת 'עמך' אני מגיעה לביתם של ניצולי השואה לטיפול פסיכודינמי שמטרתו לתמוך ולסייע לניצולים בעיבוד ובהתמודדות עם חוויות העבר שלהם, המועצמות כיום בעקבות תהליכי ההזדקנות והאובדן אותם הם חווים בהווה. 

חוויית הלימודים שלי בביה"ס לעבודה סוציאלית בבר-אילן והשפעתה על עבודתי כעו"ס כיום

לימודי בבר-אילן היו מלמדים, מעשירים ומעמיקים, החל בתואר הראשון שהיה מגוון ועזר לי להיחשף לתחומים שונים בתוך עולם העבודה הסוציאלית ובהמשך בתואר השני שאיפשר העמקה לתוך עולם הנפש והטיפול, תוך חיבור מתמיד בין התיאוריה לפרקטיקה. הלימודים סייעו לי להבין את מטופלי בצורה רחבה ומהותית יותר ועזרו לי להרחיב את יכולתי לשלב עבודה על ה'כאן ועכשיו' עם הבנה וחיבור לעולם הפנימי, הרקע הטראומתי והשלכותיו על המטופל. 
הלימודים בביה"ס ברמה גבוהה, הקורסים היו מעניינים והמרצים מרתקים, נגישים ועשירים בידע תיאורטי ומעשי כאחד. בחוויה שלי זה מה שהפך את הלימודים למשמעותיים ורלוונטיים ביותר.

מעוניינים להופיע בדף הבוגרים באתר ביה"ס לעבודה סוציאלית?

תאריך עדכון אחרון : 11/05/2022