ד"ר אריאל עזרא

שנת סיום התואר
2020
מקום עבודה
המכללה האקדמית אשקלון, חברת 'נתן', אוניברסיטת חיפה, ביה"ס הארצי לשיקום שילוב והחלמה בבריאות הנפש הקריה האקדמית אונו
תפקיד
עובד סוציאלי, מרצה
דוא"ל
arielezra15@gmai.com
תחומי לימוד
בוגר תוכנית ההסבה לתואר ראשון בביה"ס לעבודה סוציאילת בבר-אילן (2005); מוסמך התוכנית לתואר שני בביה"ס לעבודה סוציאלית בבר-אילן, מגמה טיפולית (2012); בוגר תוכנית הדוקטורט בעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר-אילן (2020)

תפקידי במסגרת עבודתי כעובד סוציאלי

אני מרצה, מדריך, מנחה קבוצות ומנהל בשירות תמיכה לסטודנטים המתמודדים עם מגבלה נפשית. 

מעט על עבודתי כעובד סוציאלי

התחלתי את הקריירה שלי כעובד סוציאלי לאחר הסבה בבר-אילן כקב"ן בצה"ל בשירות קבע. לאחר מכן עבדתי כעובד סוציאלי במרכז חירום לילדים ונוער בסיכון ובמקביל פיתחתי סדנאות חוסן עבור מועמדים לשירות צבאי. כיום אני מנהל ומדריך בשירות בתחום השיקום בבריאות הנפש המסייע לסטודנטים המתמודדים עם מוגבלויות נפשיות לסיים תארים, ובמקביל מלמד עבודה סוציאלית במוסדות אקדמיים שונים. אחת החוויות המיוחדות שאני זוכה לחוות שוב ושוב בעבודתי היא המפגש עם סטודנטים אמיצים המתמידים בלימודיהם על אף קשיים רבים ותקופות של חוסר איזון. כמו כן, כמרצה יש לי את הזכות ללמד במסלול המיועד לגברים חרדים וגם המפגש הזה מיוחד עבורי ומלמד אותי המון.

הדבר הכי יפה בעיניי בלהיות עובד סוציאלי, מעבר כמובן לזכות לסייע בהעצמת אוכלוסיות מוחלשות, הוא הגיוון הרחב שיש במקצוע הזה. התפקידים השונים שעשיתי ואעשה כעובד סוציאלי הם דוגמה טובה לכך שכעובד סוציאלי ניתן להתפתח בהמון כיוונים, ולמצוא דרכים שונות להביא את כישורינו ואת התשוקה שלנו לידי ביטוי. ביה"ס לעבודה סוציאלית בו צמחתי היווה "גב" איתן שאפשר לי להתפתח ולגלות את העולם המאתגר והמספק של מקצוע העבודה הסוציאלית.

חוויית הלימודים שלי בביה"ס לעבודה סוציאלית בבר-אילן והשפעתה על עבודתי כעו"ס כיום

במסלול ההסבה לתואר ראשון קיבלתי כלים ראשוניים לתחילת הדרך, ותוך כדי שירות כקב"ן השלמתי את התואר השני במגמה הקלינית עם תיזה. זכור לי היטב המפגש עם עובדים סוציאליים מתחומים שונים וההפריה ההדדית בתואר השני. בלימודיי חידדתי את יכולתי להשתהות ולתכנן התערבויות טיפוליות המותאמות לצרכיה/ו של המטופל/ת. כשהגיע הזמן להתחיל בדוקטורט היה לי ברור שאני חוזר לבר אילן. גם בלימודי הדוקטורט זכיתי לליווי קרוב ומחבק מכל הגורמים בביה"ס, ובעיקר מהמנחה שלי, פרופ' אורית טאובמן - בן-ארי ומחברי המעבדה שבנתה. אחד הדברים הבולטים עבורי בחוויה של ללמוד בביה"ס היא תחושת השייכות החזקה. אין כמו לחזור הביתה. 

מעוניינים להופיע בדף הבוגרים באתר ביה"ס לעבודה סוציאלית?

תאריך עדכון אחרון : 11/05/2022