מוריה מנור גנים

שנת סיום התואר
2020
מקום עבודה
הקליניקה לזכויות זקנים וניצולי שואה ע"ש ג'ייקוב, אוניברסיטת בר- אילן; קליניקה פרטית לבני הגיל השלישי ובני משפחותיהם
תפקיד
עובדת סוציאלית, מטפלת
דוא"ל
moriahmanor@gmail.com
תחומי לימוד
מוסמכת התוכנית לתואר שני בביה"ס לעבודה סוציאלית בבר-אילן, מגמת שיקום ובריאות

תפקידי במסגרת עבודתי כעובדת סוציאלית

אני עובדת כעובדת סוציאלית בקליניקה לזכויות זקנים וניצולי שואה ע"ש ג'ייקוב באוניברסיטת בר-אילן - הנחיית סטודנטים למשפטים בתחומים הנוגעים לזקנה מהפן הפסיכו-סוציאלי; מתן יעוץ, ליווי ותמיכה לאוכלוסיה המבוגרת הפונה לקליניקה; שותפה ביזמות פרויקטים בתחום המדיניות הסוציאלית, החקיקה ופרויקטים סוציו-משפטיים אשר בטיפול הקליניקה. 

בנוסף אני עובדת כמטפלת בקליניקה פרטית בבני הגיל השלישי ובני משפחותיהם. 

מעט על עבודתי כעובדת סוציאלית

במסגרת תפקידי בקליניקה לזכויות זקנים וניצולי שואה, אני שותפה בהנחיית סטודנטים למשפטים בשנה ג' בבואם לטפל בפניות של האוכלוסייה המבוגרת לקבלת יעוץ משפטי. 
ניתנה לי ההזדמנות לחשוף את הסטודנטים לעולם הזקנה על רבדיו השונים וכן ללמדם אודות זכויות ומענים להם זכאים הפונים.
בעבודתי אני מעניקה תמיכה פסיכו סוציאלית ללקוחות הקליניקה לצד ליווי ותיווך מול רשויות וגופים בקהילה. 

בעבודתי כעו"ס עצמאית, אני מעניקה יעוץ, ליווי ותמיכה לבני הגיל השלישי ובני משפחתם. במסגרת הטיפול הפרטני אני מסייעת במיצוי זכויות הקשורות בזקנה, מלווה את האדם ומשפחתו סביב מחלות, אובדנים, שינויים ומעברים אשר נפוצים אצל בני הגיל השלישי. כמו כן, אני מסייעת למשפחות אשר מתמודדות עם אבחנה של דמנציה בשלבים השונים של המחלה. 

חוויית הלימודים שלי בביה"ס לעבודה סוציאלית בבר-אילן והשפעתה על עבודתי כעו"ס כיום

חווית הלימודים בתואר השני היתה מעשירה ומלמדת מאד עבורי. ניתנה לי האפשרות להעמיק בתחומים הנוגעים לתחום עיסוקיי וכן זכיתי גם להחשף לתחומים אשר היו פחות מוכרים לי והיו בבחינת גילוי מרתק אשר השפיע מאד על האופן בו אני חושבת, כותבת, מטפלת ומנחה כעובדת סוציאלית. 
היתה לי הזדמנות יוצאת דופן להשתתף בסמינר מדהים בנושא הזדקנות גלובלית שכל משתתפיו היו דוקטורנטיות ממדינות שונות ותודתי לביה"ס שאפשר זאת.
המפגש עם המרצים בביה"ס בתואר השני תרם לי מאד וכך גם ההיכרות עם הסטודנטים במגמה אשר פתחו בפני עולם חדש של היכרות אישית ומקצועית חיובית ותורמת. 

במהלך לימודיי, גיבשתי מודל עבודה קבוצתי עם גברים מזדקנים אשר מטרתו הינה ליצור מרחב אינטימי המאפשר שיתוף תכנים רגשיים. מתוך ההבנה כי גברים חווים באופן אחר מנשים את הזדקנותם ואינם מורגלים בדרכם לבטא זאת, אני פועלת בימים אלו להנכחת הקול הגברי המזדקן ומעבירה סדנאות קבוצתיות עבור גברים בדיורים מוגנים. 
זו עשיה שמרתקת אותי באופן אישי והשפעותיה המרגשות על רווחתם של הזקנים נוגעות לליבי. 

מעוניינים להופיע בדף הבוגרים באתר ביה"ס לעבודה סוציאלית?

תאריך עדכון אחרון : 11/05/2022