בית הספר בתקשורת

English שלחו לחבר
 • הריון בצל קורונה: מחקר חדש בוחן את רמת המצוקה הנפשית של נשים יהודיות וערביות בהריון בתקופה זו

  פרופ' אורית טאובמן - בן-ארי

  באמצע מרץ, כשהבידוד החברתי כבר היה נוכח והסגר הלך והתהדק, עסק הדיון הציבורי בעיקר בנזקים הכלכליים הצפויים למועסקים במשק, בסגירת מוסדות הלימוד ובהשלכות הבריאותיות של המחלה על אוכלוסיית העולם. אחת האוכלוסיות אשר קולה פחות נשמע בדיונים אלו הייתה זו של נשים בהריון. הספרות הרפואית מלמדת כי ההשלכות הבריאותיות של הווירוס על נשים הרות ועל התפתחות העובר אינן ברורות, מה שמגביר את העמימות השוררת לגבי רמת האיום של הנגיף על נשים בתקופה זו של חייהן ועל משמעות הידבקות בו בתקופה זו.

  פרופ' אורית טאובמן-בן-ארי מבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר-אילן והדוקטורנטיות מרים חסון וסלאם אבו-שרקייה החליטו לפיכך לערוך מחקר בקרב נשים בהריון על מנת לנסות ולהבין מה עובר עליהן בימים אלו. המחקר בחן מצוקה של נשים בהריון בצל התפרצות נגיף הקורונה באמצעות בדיקת רמת החרדה סביב היבטים שונים שנוגעים באשה, בעובר ובסביבתה.

 • אין לנו זמן לדיכאון אחרי לידה? - מאמר שפורסם ב-mako

  ד"ר רנה בינה

  "נשים שילדו בתקופת הקורונה - סבלו פחות מדיכאון אחרי לידה" זעקה הכותרת שבישרה על מחקר חדש שבחן את השפעות המשבר על דיכאון שלאחר לידה. אלא שהימים בהם נערך המחקר כלל לא קשורים לדיכאון אחרי לידה ויציאה בהכרזות שכאלו לא רק שמזלזלת בנשים החוות דיכאון, אלא עלולה לגרום ליותר נזק מתועלת

 • אסטרטגיות שאימצו אמהות עובדות בתקופת הקורונה - לא ממש הועילו להן

  פרופ' ליאת קוליק, ד"ר דן רמון ועו"ס מיוריאל בלקני-נהורא

  במחקר שערכו פרופ' ליאת קוליק, ד"ר דן רמון ועו"ס מיוריאל בלקני-נהורא מבית ספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן, התברר כי אחת האסטרטגיות שבהן נקטו אמהות כללה תעדוף של המשפחה על פני העבודה. אסטרטגייה שנייה היתה תעדוף העבודה על פני המשפחה. מהמחקר, שבדק כיצד התמודדו אמהות עובדות עם המתח שנוצר בעקבות השילוב בין עבודה למשפחה במשבר הקורונה, עולה כי שתי האסטרטגיות לא טובות לבריאות הנפשית של האם העובדת.

 • מחיר הקורונה: 30% ירידה בצריכת שירותי בריאות בחולי סרטן

  ד"ר שירי שנאן אלטמן

  את המחקר הובילו ד"ר שירי שנאן-אלטמן מבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן, ד"ר ענבר לבקוביץ מהפקולטה ללימודים מתקדמים במכללת אורנים, והעובד הסוצאילי ומנכ"ל הקרן ע"ש רות ורובל, גיא תבואי. החוקרים מצאו כי 30% מחולי הסרטן שהשתתפו במחקר ביטלו תור שנקבע להם בשירותי הבריאות מתוך חשש להידבק בנגיף.

 • השלכות הבידוד על אוכלוסיית הגיל השלישי

  פרופ' ליאת איילון

  פרופ' איילון, החברה בקבוצה בהובלת ארגון הבריאות העולמי העוסקת בכתיבת הנחיות לטיפול בזקנים בזמן התפרצות הקורונה, מסבירה כי ההתייחסות לאנשים זקנים כאל פגיעים במיוחד עשויה להגן ולשמור, אך גם לפגוע.

 • ד"ר שירה סובול התראיינה לתכנית "שלושה שיודעים" ברשת ב' בנושא התמכרות למסכים

  ד"ר שירה סובול גולדברג

  התמכרות למסכים- האם יש דבר כזה בכלל? האם יש הבדל בין ילד מכור למבוגר מכור?

 • נשים וגברים מתמודדים באופן שונה עם נגיף הקורונה

  ד"ר שירי שנאן אלטמן

  סקר שערכה ד"ר שירי שנאן אלטמן עם ד"ר ענבר לבקוביץ בחן הבדלי מגדר בין נשים וגברים בנוגע לנגיף הקורונה בקרב הציבור הרחב בישראל ומצא כי לא נמצאו הבדלים בין נשים לגברים ברמת ידע, אך נמצאו הבדלים משמעותיים מבחינה רגשית והתנהגותית

 • ד"ר שירי שנאן אלטמן התראיינה לתכניתה של טלי ליפקין שחק "24 היום שהיה" בגל"צ

  ד"ר שירי שנאן אלטמן

  ראיון לתכנית "24 היום שהיה" בגל"צ

 • "רוצים שהזקנים יסתגרו? לפחות תבקשו יפה"

  פרופ' ליאת איילון

  פרופ' ליאת איילון התראיינה לכתבתה של נורית וורגפט בעיתון 'הארץ' העוסקת בבידוד זקנים בתקופת משבר הקורונה