בית הספר בתקשורת

English שלחו לחבר
 • תקופת האבל אצל הורים שכולים מזדקנים

  ד"ר אילה אליהו

  ד"ר אילה אליהו התארחה בתכנית "60 החדש" ב'כאן תרבות' ושוחחה עם מנחה התכנית על תקופת האבל אצל הורים שכולים מזדקנים.

  התכנית שודרה ב-7.3.21 - החל מדקה 18:33

 • נשים איישו רבים מהמקצועות החיוניים - ועדיין ספגו פגיעה קשה יותר במשבר

  פרופ' ליאת קוליק, ד"ר דן רמון ומיוריאל בלקני-נהורא

  מחקר שערכו פרופ' ליאת קוליק, ד"ר דן רמון ומיוריאל בלקני־נהורא מבית ספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר־אילן, בדק כיצד התמודדו אמהות עובדות עם המתח שנוצר בעקבות השילוב בין עבודה למשפחה במשבר הקורונה. 

 • "השיר של בת הים הקטנה שלא הכרתם" - על פניה יצירתית למעסיקים פוטנציאליים

  פרופ' ליאת קוליק

  "בין יתרונותיה של גישה זו, ניתן למנות הפגנה בהירה יותר של המיומנויות הרכות של המועמד, מושג המבטא כישורים ומיומנויות הניתנים להעברה בין עיסוקים שונים, כגון יצירתיות, חוש הומור, חשיבה מחוץ לקופסה, דמיון ועוד. לעומת כתיבה יבשה של קו"ח, הסרטון מאפשר למחפש העבודה להציג את יכולותיו בהעברת המסר בצורה היתולית המושכת תשומת לב, בתחכום של העברת המסר וכו'", אומרת פרופ' ליאת קוליק, מומחית לעולם העבודה מבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן

 • נתוני המגפה החברתית: "אם הממשלה תתעלם - המצב יימשך גם אחרי הקורונה"

  ד"ר שירה סובול

  הפנים של המגפה החברתית: נתוני התחלואה של המגפה נמצאים אולי בירידה, אך כפי שצפו המומחים, וכפי שהתריעו מראש אינספור פעמים - הקורונה פוגעת לא רק במישור הבריאותי. 

  נתונים חדשים של איגוד העובדות והעובדים הסוציאליים מלמדים עד כמה היא הרסנית למצב הכלכלי, הנפשי והחברתי. דיווחים של העובדות והעובדים הסוציאליים מהשטח מצביעים על המצוקה הגוברת בשנה הקשה של המגפה, שמקורה לא מעט בטיפול הממשלתי הלקוי.

 • "האפידמיה ללשון העברית" - פרופ' ורדה סוסקולני חברה בוועדה למונחי בריאות הציבור

  פרופ' ורדה סוסקולני

  האקדמיה ללשון העברית אישרה רשימת מונחים בחקר הבריאות באוכלוסייה (אפידמיולוגיה)  עוד בחידושים: כמה מונחים יחידים ובהם דימותן רפואי (במקום רנטגנאי) טִפּוּל דֶּמֶה (פלצבו), מֶחְקַר חָלוּץ (במקום פיילוט), סַמָּן (מרקר) ועוד

 • "יש ימים שבהם אני בוכה": הקשישים שעדיין חוששים למרות החיסונים

  פרופ' ליאת איילון

  החיסונים היו אמורים להרגיע את בני הגיל השלישי, שזה שנה מסוגרים בביתם ונמנעים ממפגשים עם משפחותיהם, אולם יש ביניהם מי שכבר קיבלו את שתי מנות החיסון ועדיין לא מעזים לחצות את סף הדלת.

  "האנשים המבוגרים הם הקבוצה שהכי נפגעה מהמחלה לאורך הדרך", אומרת פרופ' ליאת איילון מבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן, המתמחה בתחום הזקנה. "בהתחלה נעשו טעויות רבות איתם בתחום ההסברה. חוץ מלציין שזו קבוצה בסיכון שצריכה להיזהר מאוד, היו אמירות נוספות כמו 'אסור לראות את הנכדים', שהכניסו לחץ. כתוצאה מכך, האנשים הללו סיגלו לעצמם במשך שנה אורח חיים נמנע ומוגבל".

 • ד"ר רנה בינה התראיינה לכתבה העוסקת בדכאון אחר לידה שפורסמה ב-MAKO

  ד"ר רנה בינה

  "הריון ולידה הינם אירועים בעלי הקשר חיובי של הצטרפות חיים חדשים למשפחה", אומרת ד"ר רנה בינה, ראש מגמת שיקום ובריאות בביה"ס לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת בר אילן, חוקרת ומומחית בתחום בריאות הנפש הסב-לידתית, "יחד עם זאת, תקופה זו היא נקודת הזמן עם הסיכון הגבוה ביותר של נשים לפתח מצוקה רגשית. מצוקה זו חוצה תרבויות, מגזרים, שכבות סוציו-אקונומיות ואף מגדר. כן, גם גברים יכולים לחוות מצוקה רגשית סביב הלידה. זה יכול לקרות בכל גיל ובכל לידה. כך, לדוגמה, גם אישה שלא חוותה זאת בלידות קודמות יכולה לחוות מצוקה בלידה רביעית".

 • חופשה ללא סוף: כמה מרבע מיליון החל"תניקים יהיו מובטלים כרוניים?

  פרופ' ליאת קוליק

  220 אלף ישראלים בחל"ת חיים על דמי אבטלה — וזה עוד לא הסוף ■ האם החיסונים והסגר השלישי מסמנים את פתיחת המשק והחזרת העובדים, או שהחופשה הכפויה והמשבר הכלכלי ינציחו את האבטלה הזמנית?

 • מחקר בבר אילן: העבודה מהבית עלולה להעלות את רמת האלימות בין בני זוג (מעריב)

  פרופ' ליאת קוליק

  מחקר חדש ממחיש את מה שרבים כבר מרגישים: על אף הנוחות שמציע דפוס העבודה מהבית שצמח בחודשים האחרונים, עלול להיות לו גם מחיר. במחקר, שערכה פרופ' ליאת קוליק, מומחית לעולם העבודה ולמגדר מבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן, נבחן הקשר בין הלחץ בעבודה לבין השלכותיו על ביטוי אלימות מסוגים שונים בין בני הזוג, וביניהם אלימות כלכלית, מילולית, רגשית ופיזית.