זכיות ופרסים של חברי הסגל

שלחו לחבר

אוגוסט 2017

ד"ר שירי שנאן-אלטמן יחד עם פרופ' פרלה ורנר זכו במענק מחקר עבור מחקר הערכה לתכנית "ידידי דמנציה", המשותפת למשרד הבריאות, לעמותת עמדא ולאשל-ג'וינט ישראל

קהילה ידידותית לדמנציה מתוארת כ"עיר, ישוב, או כפר בהם אנשים החיים עם דמנציה מרגישים מובנים, נתמכים, ושמכבדים אותם, וכן מרגישים בטוחים ביכולתם לתרום לקהילה". בקהילה ידידותית לדמנציה "הציבור הרחב מודע למחלת הדמנציה, ומגלה הבנה לגבי מהות המחלה והאתגרים שמגיעים איתה".
משרד הבריאות, עמותת עמדא ואשל-ג'וינט ישראל, מעוניינים להטמיע את מודל "ידידי דמנציה" בארץ, ולהפוך גם את ישראל למדינה ידידותית יותר לאנשים עם דמנציה – זאת כחלק מהתכנית הלאומית להתמודדות עם דמנציה בישראל שמוביל משרד הבריאות.

 

יולי 2017

ד"ר עדי ברק זכה במענק מחקר מטעם The German-Israeli Foundation for Scientific Research and Development (GIF), על מחקרו בנושא: Political Ideology in Bereavement: Meaning-Making in the Aftermath of Traumatic Loss

הקרן הגרמנית-ישראלית למחקר ופיתוח מדעי (GIF) תומכת בשיתוף פעולה מחקרי בין ישראל וגרמניה מאז 1986. מטרת הקרן היא לקדם ולממן פרויקטים מדעיים בכל תחומי המחקר, לחזק את שני העמים ולקדם את המחקר המדעי ופיתוחו לטובת שתי המדינות.

 

פברואר 2017

פרופ' אורית טאובמן - בן-ארי וד"ר שירלי בן-שלמה זכו במענק לקיום סדנת מחקר בינלאומית מטעם הקרן הלאומית למדע (ISF) בנושא: "מסלולים ומחסומים במעבר להורות - סוגיות קיומיות בפריון, הריון והורות"

מטרת התכנית לאפשר מפגש והחלפת דעות של קבוצה נבחרת של מדענים מהארץ ומחו"ל הפעילים בתחום המחקר מושא הסדנה. באמצעות הסדנאות יידונו לעומק ויופצו בקהילה הבין-לאומית המחקרים שהקרן תומכת בהם ויותוו כיווני מחקר חדשים.

למידע נוסף על התכנית להענקת מענק לסדנאות ולכנסים באתר ISF

 

ינואר 2017

פרופ' רמי בנבנישתי זכה בפרס Distinguished Career Achievement Award לשנת 2017, מטעם: The Society for Social Work Research 

הפרס המכובד מחולק מידי שנה ע"י The Society for Social Work Research

הזוכים בפרס הם בעלי קשרי מחקר מתקדמים, גישה ייחודית במחקר בתחום העבודה הסוציאלית, חדשנים, בעלי השפעה גדולה בתחום מחקרי מהותי ותורמים תרומה משמעותית למקצוע העבודה הסוציאלית

הפרס הוענק לראשונה לחוקר מחוץ לארה"ב.

 

יולי 2016

פרופ' רמי בנבנישתי זכה בפרס א.מ.ת. במדעי החברה לשנת 2016, בתחום העבודה הסוציאלית

פרס א.מ.ת מוענק מידי שנה על הצטיינות והישגים אקדמאיים או מקצועיים בעלי השפעה מרחיקת לכת ותרומה מיוחדת לחברה. הפרס ממומן על ידי קרן א.מ.נ. - לקידום המדע התרבות והאמנות בישראל, בחסות ראש ממשלת ישראל. את הפרס בתחום העבודה הסוציאלית מקבלת גם עמיתתנו פרופ' זהבה סולומון מביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל-אביב.

"מטרת קרן א.מ.נ, באמצעות הענקת פרס א.מ.ת היא להכיר באלה שבחרו במצויינות כדרך חיים ובמימוש הפוטנציאל האנושי כחיוני ליצירת עולם טוב יותר עבור הדורות הבאים" (אלברטו מוסקונה ניסים ז"ל)

 

יולי 2016

פרופ' ליאת איילון זכתה בפרס מטעם: Innovative Research on Aging Awards על מחקרה בנושא:

"A Typology of New Residents’ Adjustment to Continuing Care Retirement Communities"

 

יולי 2016

פרופ' ליאת איילון זכתה במענק הקרן הלאומית למדע (ISF) לשנה"ל תשע"ז למחקר בנושא: "מחקר אורך של רשתות חברתיות בדיור המוגן".

תקציר המחקר:

בשנת 2016, בפעם הראשונה בהיסטוריה, מספר המבוגרים באוכלוסיית העולם יעלה על מספר הילדים באוכלוסייה. למגמות דמוגרפיות חסרות תקדים אלה יש השלכות מהותיות על החברה. אחת מהן היא השפעת השינוי הדמוגרפי הזה על תנאי המגורים של אנשים מבוגרים. מסגרות של דיור מוגן נחשבות כיום למסגרות הדיור הרווחות ביותר בקרב מבוגרים. למרות הפופולריות ההולכת וגדלה של מסגרות דיור אלה ולמרות שמאפייני הרשתות החברתיות בדיור המוגן שונים למדי מאלה שנמצאו בקרב הציבור הכללי, רק מעט מחקרים בחנו את הרשתות החברתיות בקהילות הללו ואף מחקר לא עשה זאת לאורך זמן. מטרתו של המחקר הנוכחי היא לבחון את ההקשר החברתי של הדיור המוגן וזיקתו לבריאותו של האדם. במסגרת המחקר עתידים להתקיים ראיונות עם למעלה מ-800 דיירי דיור מוגן, בשלוש תקופות שונות (במרווחים של שנה בין ריאיון לריאיון).

 

יוני 2016

פרופ' רמי בנבנישתי ופרופ' ענת זעירא מהאוניברסיטה העברית זכו במענק מחקר מטעם משרד החינוך למחקר בנושא: "מצבם של בוגרי פנימיות ב-15 השנים האחרונות".

תקציר המחקר:

מטרת המחקר היא לבחון את מצבם של בוגרי הפנימיות של משרד החינוך ב-15 השנים האחרונות.

החוקרים מבקשים לבנות מאגר מידע ייחודי בעולם שיכיל את הנתונים על כלל ילדי ישראל שנולדו ב-15 השנים האחרונות, ויאפשר ביצוע של ניתוחים משניים על שורה ארוכה של היבטים בחיי ילדים ומתבגרים בישראל.

 

מאי 2016

פרופ' ליאורה פינדלר על זכייתה באות השוויון והאחווה ע"ש ווילי וסיליה טראמפ ז"ל בעבור מצוינות בתחום המוגבלויות בישראל לשנת 2016

פרופ' פינדלר חינכה במהלך השנים דורות של סטודנטים בתחום השיקום והבריאות. היא עוסקת במחקרים פורצי דרך שבמרכזם הקשר הבין-דורי במשפחות לילדים עם מוגבלות, תוך התייחסות להיבטים רב-תרבותיים. בצד מחקריה ופעילותה האקדמית פועלת פרופ' פינדלר בהתנדבות בתחום המוגבלויות, תוך ייעוץ למסגרות ולארגונים ותמיכה במשפחות. האות הוענק לפרופ' פינדלר בטקס מרגש שהתקיים בכנסת במאי ע"י שר החינוך נפתלי בנט.

 

דצמבר 2015

ד"ר שירי שנאן אלטמן, פרופ' ורדה סוסקולני ופרופ' ליאת איילון זכו במענק מחקר מטעם המוסד לביטוח לאומי למחקרן בנושא: "חסמים לטיפול בזקנים עפ"י חוק סיעוד בקרב מחפשי עבודה".

תקציר המחקר:

לאור הזדקנות האוכלוסייה והעלייה בביקוש לגמלת סיעוד, על פי חוק סיעוד, גובר הצורך לדון בסוגית גיוס כח אדם מקומי שיטפל בזקנים בביתם. השיטה הנוכחית לגיוס מטפלים בזקנים, בהתאם לחוק סיעוד, אינה מכוונת דיה בכדי לתת מענה לצרכים הגוברים והמשתנים של האוכלוסייה המזדקנת.בחינת החסמים העומדים בפניהם של מחפשי עבודה לטפל בזקנים כמו גם הערכת הגורמים לנכונותם לטפל באוכלוסיה זו, הינן מרכזיות בנקיטת צעדים להרחבת מעגל כח העבודה בשוק הסיעוד. על כן, מטרת המחקר הינה לבחון היענות להפניה לטיפול בזקנים ע"י שירות התעסוקה ולהבין, בנוסף למשתני רקע, מהם החסמים הקשורים להיענות מחד, ומהם הגורמים להיענות לטפל בזקנים, מאידך.