שלחו לחבר

בודותרפיה: פיתוח רוחו של הלוחם-השליו במרחב הטיפולי

בודותרפיה: פיתוח רוחו של הלוחם-השליו במרחב הטיפולי

קורס שנתי בפיתוח בריאות נפשית וחמלה מתוך החיבור שבין "דרך אמנויות הלחימה" (BUDO) ובין ה"טיפול ממוקד חמלה" (CFT)

מרצה: גבו וייס, פסיכותרפיסט ומטפל זוגי ומשפחתי - מדריך, מומחה בטיפול ממוקד חמלה (CFT); עוסק שנים בהוראה ובהכשרת מטפלים בתכנית לטיפול מיני ובתכנית לתרפיה מבוססת מיינדפולנס באוניברסיטת בר-אילן; מפתח גישת ה"בודותרפיה", מקים ועומד בראש "מרכז בודותרפיה"; מחבר הספר בודותרפיה: היסודות
המרפאים של אמנויות הלחימה.

הקורס לא יפתח בשנה"ל תשפ"ב


רקע

בודותרפיה הנה גישה טיפולית המשלבת את החוכמה וההבנה הגופנית-תנועתית של אמנויות הלחימה יחד עם הטיפול ממוקד חמלה (CFT) לגישה אורגנית ואפקטיבית.
לאמנויות הלחימה המסורתיות, לטיפול הנפשי ולמקצועות הסיוע מטרות משותפות, אליהן ניתן להגיע בדרכים שונות. המטרה באמנות הלחימה המסורתית הנה היכרות והתמודדות עם 'האויבים הפנימיים' הנמצאים בתוך כל אחד מאתנו, חוסמים את התפתחותנו, פוגעים בשמחה, בקשרים הבין אישיים, ביכולת לפתח קשרי אהבה ולממש את עצמנו. גם באמנויות הלחימה וגם במקצועות הסיוע, אנו מתמודדים עם פחדים וחרדות, ערך עצמי ובטחון עצמי נמוכים, הימנעויות, וקשיים חברתיים ותפקודיים. כל אלו פוגעים באיכות חיינו וביכולתנו לממש את עצמנו. הבנה זו נתמכת בניסיון רב, וגוף מחקר וכתיבה מקצועית ענפים, המתפתחים בעולם החל משנות התשעים של המאה הקודמת, בה נעמיק במסגרת הקורס.
בעידן בו אנו רואים יותר ויותר את הפסיכותרפיה כעוסקת ביחידה 'גופנפש', אמנויות הלחימה המסורתיות מציעות תהליך גופני-נפשי אשר מטרתו הנה פיתוחן של איכויות החמלה – אומץ לב, עוצמה פנימית שלווה, Wisdom, Caring, עיניים טובות, רוך ולב חם. במילותיו של פונקושי, מייסד הקראטה, ההולך בדרך הלוחם אינו עוסק בניצחון או הפסד בקרב, אלא בהתפתחות האופי של המתאמן, וחיזוק איכות פנימית של
שלווה-אמיצה וכנות במפגש עם המציאות והאתגרים שהיא מעמידה בפנינו.

למידע נוסף על הקורס שלחו לנו הודעה דרך דף צור קשר

מטרות הקורס

 • לפתח את היכולת של מטפלים/ות ואנשי סיוע, ממרחב מקצועות; לשלב את הרעיונות והפרקטיקות של הבודותרפיה במרחב הסיוע בו הם פועלים.
 • להעמיק בהבנת החיבור שבין אמנויות לחימה ובין פיתוח איכויות החמלה והמיינדפולנס.
 • לאפשר למטפלים/ות העוסקים/ות בתחומים קרובים (מיינדפולנס וחמלה, CFT, ACT, EFT, תרפיה בשילוב אמנויות לחימה, פסיכותרפיה ממוקדת גוף ותנועה) להעמיק בתהליך האישי ולבסס את היכולת ליישם ידע זה.
 • לקדם את ההתמקצעות וההתמחות בקרב אנשי טיפול וסיוע, בתחום ייחודי ואפקטיבי זה של תרפיה מתוך אמנויות הלחימה ברוח הבודותרפיה.

אוכלוסיית היעד וקבלה

 • מגוון מקצועות הטיפול והסיוע: תרפיסטים/יות, עובדים/ות סוציאלים/ות, פסיכולוגים/יות, מטפלים/ות בהבעה ויצירה, פסיכותרפיסטים/יות, מטפלים/ות משפחתיים וזוגיים, פסיכותרפיה גופנית, אנשי חינוך העובדים עם אוכלוסיות מיוחדות, יועצים/ות חינוכיים/יות, בוגרי תכניות מיינדפולנס, התמקדות, בוגרי NLP, בוגרי תכניות גוף-נפש, בוגרי לימודים בתרפיות באמצעות אמנויות לחימה וכדומה.
 • בעלות ובעלי זיקה לתחום אמנויות הלחימה (מומלץ היכרות מעשית)

הקבלה מותנית בראיון אישי.

מבנה הקורס

הקורס הנו של 78 שעות אקדמיות, בנוי מ-21 מפגשים לאורך שנת הלימודים, על פי החלוקה הבאה:

 • סדנת פתיחה של 8 שעות: זן באמנות ואמנויות הלחימה, הכח המרפא במדיטציית זן
 • מעשי באוניברסיטה: ימי ו', 13:45-10:30 (5 ש"א), אחת לחודש - 10 מפגשים.
 • עיוני אונליין (זום): ימי ו' 13:00-10:30 (2 ש"א), אחת לחודש - 10 מפגשים.
 • המפגשים יתקיימו לסירוגין אחת לשבועיים בין המעשי לעיוני.

מטלות

 • השתתפות מלאה
 • במפגשים המעשיים - הגעה בביגוד מתאים לתרגול
 • במפגשים העיוניים - מפגשי הזום - על המשתתפים להיות עם מצלמה פתוחה
 • הגשת עבודת סיום

שכר הלימוד

מרכיבי שכר הלימוד: 5,200 ₪ + 200 ₪ דמי הרשמה

המתקבלים ישלמו מקדמה בסך 1,500 ₪ משכר הלימוד. שכר הלימוד יתחלק לארבעה תשלומים צמודים למדד יוקר המחיה יולי.


למידע נוסף על הקורס שלחו לנו הודעה דרך דף צור קשר

gradhat

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודה על סיום הקורס "בודותרפיה: פיתוח רוחו של הלוחם-השליו במרחב הטיפולי" מטעם היחידה ללימודי המשך של ביה"ס לעבודה סוציאלית ע"ש לואיס וגבי וייספלד, אוניברסיטת בר-אילן.

hand-emoji

הקורס בתהליכים לקבלת אישור לגמול השתלמות. עובדי הוראה חייבים באישור המפקח האזורי לקבלת אישור לגמול השתלמות.

תאריך עדכון אחרון : 29/09/2021