מגדלור לוד - אפשרויות התנדבות

פרטים: 

המגדלור הינו מרכז טיפולי - מניעתי - חינוכי לבני נוער בגילאי 13-18 בלוד, המופעל על ידי עמותת עלם בשיתוף עיריית לוד והתכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון (360). המגדלור הוא מרכז מעורב ורב תרבותי המסייע לבנות/י הנוער בהתמודדות עם מצוקותיהן/ם תוך התייחסות והתחשבות בייחודן/ם התרבותי.

ימים ושעות פעילות: המגדלור פתוח בין ימים א-ה, בין השעות 17:00-21:00.

תכונות נדרשות להתנדבות: אמפתיה, הכלה, יכולת הקשבה, סבלנות, סובלנות ורצון למפגש בגובה העיניים עם בני הנוער.  

סוגי התנדבות:

  1. אשת צוות ביום פעילות  - הצוות בשעות הפעילות הוא לב ליבה של פעילות המגדלור. ההתנדבות מתקיימת אחת לשבוע בשעות 16:30-22:00 וכוללת הימצאות במרחב עם בנות/י הנוער - שיחות, משחק, יצירת קשרים אישיים,  ושיתוף פעולה עם אנשי צוות במרחב.
  2. שיעורים פרטיים - ניתן להתנדב עם נער/ה קבוע/ה או להעביר שיעורים פרטיים בתחום לימודי מסוים. כמות ושעות השיעורים שיועברו במהלך השבוע ייקבעו בתיאום עם המתנדב/ת.
  3. העברת סדנה/חוג - העברת סדנה חד פעמית או חוג קבוע. דוגמאות לחוגים: מוזיקה, ריקוד, יוגה, ציור, ספורט וכל דבר העולה על רוחכן/ם. שעות הסדנה ייקבעו בתיאום עם המתנדב/ת.
  4. חונכות אישית- התנדבות אשר מתמקדת בקשר אישי בין נער/ה לבין המתנדב/ת. משך ההתנדבות היא אחת לשבוע למשך שעה בה מתקיים מפגש אישי שמטרתו היא פיתוח קשר אישי מיטיב עם המתנדב/ת.

התפתחות אישית של המתנדבים: אנו רואות בהתפתחות ובצמיחה האישית של המתנדבים כמטרה בפני עצמה. על כן, המתנדבים מלווים על ידי רכזת ההתנדבות, ועוברים הכשרות מקצועיות אחת לחודשיים.

הצטרפו אלינו למגדלור-לוד!

יצירת קשר: 

סתיו גרשטל, רכזת התנדבות: stav.gerstel@elem.org.il  \   054-977-3788